Chateau Selešťany 4
Chateau Selešťany 1
Chateau Selešťany 2
Chateau Selešťany 3
Chateau Selešťany 4
Chateau Selešťany 5
Chateau Selešťany 6
Chateau Selešťany 7
Chateau Selešťany 8
Chateau Selešťany 9
Chateau Selešťany 10
Chateau Selešťany 11
Chateau Selešťany 12
Chateau Selešťany 13
Chateau Selešťany 14
Chateau Selešťany 15
Chateau Selešťany 4
Chateau Selešťany 1
Chateau Selešťany 2
Chateau Selešťany 3
Chateau Selešťany 4
Chateau Selešťany 5
Chateau Selešťany 6
Chateau Selešťany 7
Chateau Selešťany 8
Chateau Selešťany 9
Chateau Selešťany 10
Chateau Selešťany 11
Chateau Selešťany 12
Chateau Selešťany 13
Chateau Selešťany 14
Chateau Selešťany 15
Full Screen
Kategórie:

Chateau Selešťany

 

Slovenská produkcia unikátnych pravých ovocných destilátov a slovenská produkcia excelentných vín zo Seleštian.

 

Spoločnosť bola založená v roku 1996 súčasnými vlastníkmi. Od začatia prevádzky až po súčasnosť bola hlavnou náplňou jej činnosti potravinárska výroba, v rámci ktorej prevažnú väčšinu tvorilo spracovanie ovocia s rôznymi výstupmi, od štiav a sirupov až po ovocné vína. Manažment má preto bohaté skúsenosti v tejto oblasti a v rámci dlhodobej spolupráce a kooperácie so Selikom Olomouc získal skúsenosti aj vo výrobe destilátov. Vzhľadom na vývoj situácie na trhu uvažovali aj o utlmení výroby, avšak investícia v roku 2008 zásadne zmenila ich smerovanie. Investícia spočívala v nákupe 48ha registrovaných vinohradov v Modrokamenskom vinohradníckom rajóne nad malebnou obcou Selešťany.

Vyše jedenásť rokov úpornej práce venovanej obnove vinohradov, ich reštrukturalizácii, výsadbe 5ha ovocných sadov, úprave okolia, krajinotvorbe, rekonštrukcii opotrebovaných objektov, nákupu a zabudovaniu modernej technológie sa pomaly završuje a začína prinášať svoje ovocie.

Hlavný zámer Chateau Selešťany bol determinovaný získanou základňou na pestovanie viniča, na čo bolo potrebné dobudovať spracovateľské kapacity, ktoré prispôsobili vhodnými úpravami a doplnkami aj pre ich srdcovú záležitosť – spracovanie ovocia.

Podľa legendy je víno telom a pálenka dušou ovocia. Hygiena je preto pre obe formy najzákladnejšou požiadavkou. Nákup novej spracovateľskej linky na jadrové, ako aj kôstkové ovocie im umožnil získavanie vysokokvalitného základného materiálu. Samozrejmosťou je dodržiavanie prísnych hygienických zásad pri ďalšom spracovaní v modernej kvasiarni s riadeným kvasením a následná destilácia na kvalitnom a výlučne medenom destilačnom zariadení so zosilňovacou kolónou a katalyzátorom. Výsledkom sú pravé ovocné destiláty so zachovaním všetkej krásy v aróme aj v chuti, ktoré ovocie dostalo od prírody.

Destiláty následne dozrievajú v samostatnom sklade v antikorových nádržiach a podľa potreby a povahy destilátu aj v drevených sudoch z morušového, dubového alebo agátového dreva. Až po dosiahnutí tzv. konzumnej zrelosti sa fľaškujú a dostávajú ku konzumentom.

Základným produktom je destilát z hrozna, ktorý sa postupne bude objavovať v rôznej podobe, napríklad ako brandy, terkelica dozrievaná v sude alebo mimo suda, vyrobený z výlučne našich surovín. Podľa ročníka a dostupnosti bude doplnený tradičnými destilátmi zo sliviek, marhúľ, višní či hrušiek, podľa možnosti vždy z blízkeho regiónu, resp. z ich vlastných surovín, čo nám umožňuje úroda ovocia z ovocných stromov vo výmere 5ha.

Ich odrodovú skladbu vín tvoria: Tramín červený, Rulandské šedé, Zweigelt, Irsai Oliver, Veltlín zelený, Rizling vlašský a Alibernet. Z domácich šľachtencov vysadili Dunaj, Devín a Noriu.

Meno a priezvisko/Názov: Chateau Selešťany
Adresa/Sídlo: MOKAS, a.s., Selešťany 69, 991 06 Záhorce
Telefonický kontakt: +421 918 636 949
Web: Navštíviť web
Sociálne siete:

Adresa: Selešťany, Záhorce-Selešťany, Slovensko

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Vinárstvo Chateau Selešťany”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *