Halicsky zamok
Halicsky zamok
Full Screen
Kategórie:
(1 recenzia zákazníka)

Vychutnaj si aj Ty perlu Novohradu – zrekonštruovaný Zámocký hotel Galicia Nueva v Haliči.

Trasa prehliadky je presne určená a neprechádza všetkými priestormi zámku, keďže je to zámocký hotel, ktorého služby využívajú hoteloví hostia. Zámok je národnou kultúrnou pamiatkou a preto je potrebné dodržiavať pravidlá, s ktorými sa oboznámite na : https://zamockyhotelgalicianueva.sk/prehliadky_zamku/

Počas prehliadky návštevníci uvidia Župnú sieň s pôvodnou výzdobou z roku 1762, rokokové kachľové pece zdobené zlatým ornamentom a štukovú výzdobu stropov. Dozvedia sa bohatú históriu zámku spojenú s osudmi pôvodných majiteľov, predovšetkým grófskeho rodu Forgach. Budú mať možnosť nahliadnuť nielen do reprezentačného apartmánu s originálnym dreveným trámovým stropom a historickým mobiliárom, ale aj do niektorých súkromných priestorov hotela. Prehliadková trasa vedie chodbou na 1. poschodí s cyklom jedinečných nástenných malieb uhorských panovníkov zo 16. – 17. storočia a unikátnou presklenou zámockou dvoranou. Prehliadky pre verejnosť sa konajú každú nedeľu a pondelok o 13:00, 14:30 a 16:00. Minimálny počet osôb na prehliadku je 6.

 

Prehliadky je potrebné  minimálne 24 hodín vopred rezervovať osobne, telefonicky alebo mailom na recepcii hotela. Kontakt pre objednávku je recepcia@hotelgalicianueva.sk alebo +421 47 28 52 200, +421 47 28 52 211.

 

CENA ZÁŽITKU

Dospelí 10 €/osoba

Deti, študenti, dôchodcovia od 62 rokov, držitelia preukazu ZŤP 7 €/osoba

(Vstupenka zahŕňa okrem prehliadky zámku so sprievodcom aj nápoj zdarma – domáca limonáda. Konzumácia tohto nápoja je možná len v určenom priestore po ukončení prehliadky.)

Prehliadka so zámockým 3-chodovým obedovým menu vrátane nápoja 37 €

Ako sa dostaneš na miesto?

ADRESA

Zámocká 7

985 11 Halič

KONTAKT

E-mail: info@regionnovohrad.sk

Tel: +421 (0)948 874 634

 

Adresa: New York State, USA

1 recenzia k KOMENTOVANÉ PREHLIADKY HALIČSKÉHO ZÁMKU

  1. Judita G

    Dnes super zážitok na zámku. Krásne prostredie záhrady, samotná rekonštrukcia sa podarila na 1000%.Pani sprievodkyňa nás veľmi perfektne oboznámila s bohatou históriou. Personál zámku vynikajúci. Naozaj krásny dnešný deň plný zážitkov. Oplatí sa dopredu objednať a navštíviť tento zámok.

Pridať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *