Život je príliš krátky, aby sme pili zlé víno…
… a vo vinohradníckej oblasti vo Veľkom Krtíši určite zlé víno nenájdete…

 

Občianske združenie „Veľkokrtíšska vínna cesta“ (ďalej len „VKVC“) je záujmovým združením fyzických a právnických osôb, ktoré svojím členstvom prejavia záujem o rozvoj slovenského vinárskeho mikroregiónu, najmä jeho tradičných hospodárskych odvetví, kultúry a ich využitia pre rozvoj cestovného ruchu.

Založilo ho desať zakladajúcich členov s myšlienkou vybudovať spoluprácu vinárov a milovníkov vína z okresu Veľký Krtíš.

Veľkokrtíšska vínna cesta vytvára priestor na spoznanie vín vyrobených v okolí Veľkého Krtíša, Plachtiniec, Kosihoviec, Želoviec, Opatovskej Novej Vsi, Záhoriec či obce Vinica.

Veríme, že prostredníctvom vína, ktoré sa v tomto mikroregióne vyrába historicky už niekoľko storočí, spoznajú návštevníci tohto regiónu aj ľudí, ktorí za výrobou vína stoja a budú sa za vínami z tohto regiónu radi vracať.

Každoročne mikroregión vinárov organizuje viacero zaujímavých podujatí pre milovníkov vína – Ochutnávku nových vín, Koštovka vín v otvorených pivniciach či tradičné Vinobranie.

 

V regióne Novohrad máme viacero držiteľov značky Regionálny produkt Novohrad napr. Vinárstvo Movino, VINO NATURAL Domin a Kušický či vinárstvo GA-BOR.

 

Tento projekt bol financovaný z finančnej podpory BBSK