okolie_02 (1)
ski-4625952_1280
snowboarding_zimné_športy
okolie_02 (1)
ski-4625952_1280
snowboarding_zimné_športy
Full Screen
ZAŽI ZIMU V NOVOHRADE 

 

Ak máte radi zimné športy určite si zalyžujete vo viacerých lyžiarskych strediskách.

Lyžiarske stredisko Kokava – Línia 

Zjazdovky na Kokave – Línii sú ľahké a najvhodnejšie v prvom rade pre začiatočníkov a rodiny s deťmi. V stredisku je päť lyžiarskych vlekov s dĺžkou do 400 m, ako aj jeden lanový vlek s dĺžkou 50 m, servis, požičovňa lyží, snowboardov a sánok, úschovňa, lyžiarska škola a bufet. Stredisko ponúka aj večerné lyžovanie na osvetlenom svahu.

Na skok od Novohradu v neďalekom regióne Podpoľanie je tiež bohatá ponuka lyžiarskych stredísk.

Ski Centrum Košútka 

Lyžiarske stredisko SKI CENTRUM KOŠÚTKA leží v nadmorskej výške 503 m n. m. – 723 m n. m. Ponúka 4 zjazdovky rôznych kategórií, kde najdlhšia má dĺžku 1,2 km a ponúka nádherné panoramatické výhľady na Poľanu a celé Podpoľanie.

Celé stredisko je umelo zasnežované a na najdlhšej umelo osvetlenej zjazdovke prebieha večerné lyžovanie s nezabudnuteľným výhľadom na večerné Podpoľanie. Pre vyznávačov adrenalínu je v prípade dobrých snehových podmienok vybudovaný SnowPark so skokmi, railmi a ďalšími prekážkami.

Lyžiarske stredisko – Zerrenpach

V areáli hotela ZERRENPACH Látky s nadmorskou výškou 927 m.n.m. – 1 025 m.n.m sa nachádza lyžiarske stredisko s dvoma lyžiarskymi vlekmi s dĺžkou 1,2 km a jeden lanový detský vlek s dĺžkou 70 m. Návštevníkom stredisko ponúka možnosť nočného lyžovania, zapožičanie lyžiarskeho vybavenia a SKI servis.

Lyžiarske stredisko Kočanda

KOČANDA s nadmorskou výškou 910 m.n.m sa nachádza na spojnici medzi Hriňovou a Kokavou nad Rimavicou 1 km od obce Látky. Stredisko návštevníkom ponúka príjemnú lyžovačku na dvoch menej náročných vlekoch s dĺžkou 500 m a možnosť večerného lyžovania.

KORČUĽOVANIE

Objekt zimného štadióna je situovaný v oddychovej zóne mesta na križovatke ulíc Boženy Nemcovej a Športovej ulice v západnej časti mesta Lučenec.

Využitie zimného štadióna slúži na hokejové zápasy, tréningy hokejistov, korčuľovanie verejnosti, ako aj spoločenské podujatia organizované na ľade – každoročne sa napr. koná Karneval na ľade pre najmenších.

 

 

 

Kokava nad Rimavicou, Slovensko

Látky - Zerrenpach

Zerrenpach Látky Prašivá, Látky, Slovensko

Látky Kočanda, Látky, Slovensko

Skicentrum Košutka

Skicentrum Košútka, Slanecká, Hriňová-Malý Slanec, Slovensko

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “ZIMNÉ ŠPORTY”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *