Cyklobus Novohrad & Podpoľanie štartuje aj v LETNEJ SEZÓNE 2021 !!

 

Štartuje 5. júna a bude premávať počas víkendov až do 12. semptembra 2021.

V SOBOTU Vás pozývame objavovať prírodné krásy Podpoľania. CYKLOBUS vyráža o 8:00 z Autobusovej stanice v Lučenci, pokračuje cez Vidinú, Lovinobaňu, Mýtnu, Hriňovú až na Látky.

Počas NEDELE vás pozývame objavovať krásy severného Novohradu.  Cyklobus štartuje z Autobusovej stanice v Lučenci o 8:00h, pokračuje cez obec Halič, kde na Vás čaká zrekonštruovaný železničný domček s miniexpozíciou vo vnútri a prírodná galéria Tivadara Kostzku Csontváryho. Málokto vie, že tento maliar prevádzkoval lekáreň v tejto obci a v rámci potuliek v obci Halič môžete navštíviť aj jeho pôsobisko – domček, kde pôsobil a obdivovať reprodukcie jeho ďalších diel. V obci Polichno, ktoré je ďalšou zastávkou na trase cyklobusu môžete navštíviť múzeum B.S.Timravy – slovenskej spisovateľky, nahliadnuť do jej tvorby a života a túlať sa prírodou novohradských vrchov po Timravinom náučnom chodníku. V cieľovej stanici, obci Ábelová sa môžete vydať po viacerých trasách a objaviť krásy Novohradu.

Z obce Ábelová je k dispozícii hneď niekoľko cyklotrás :

  1. cez obce Polichno, Tuhár, Budinú až na priľahlé Budinské lazy
  2. cez Polichno, Tuhár, Divín až do Ružinej, odkiaľ sa dá dostať cyklistickým okruhom cez obce Podrečany, Tomášovce a Vidinú až do Lučenca
  3. cez Lentvoru, Ľuboreč a Jelšovec až do Lučenca, prípadne sa dostanete cez obec Dúbrava až do Dolnej Strehovej
  4. cez Polichno, Starú Halič, Halič, až do Lučenca
  • obec Divín – prehliadka hradu Divín, vodná nádrž Ružiná, ktorá je momentálne vypustená, komentovaná prehliadka renesančného Zichyho kaštieľa v Divíne
  • obec Budiná–  pešia turistika: Budinskáskala – Jánošíkova skrýša

–     obec Polichno – Timravin náučný chodník, po stopách slovenskej spisovateľky Boženy Slančíkovej Timravy

Cyklobus NOVOHRAD & PODPOĽANIE je pre cyklistov tento rok úplne ZADARMO.  Pre turistov je Cyklobus spoplatnený symbolickými sumami a to 2 € smer Zerrenpach  a 1 € smer Ábelová.

Kapacita autobusu je približne 15 cyklistov. Ak chcete mať svoje miesto isté, je potrebné si ho vopred rezervovať na telefónnom čísle Mestského informačného centra – ☎047/451 20 22 alebo ☎047/433 15 13. Nahlasovanie je možné od pondelka do piatku do 12.00 hod.

Nasadnite aj vy na cyklobus na vybraných zástavkách a odvezte sa za športovým zážitkom do krásnych lokalít našich regiónov! Zároveň budeme radi ak sa s nami podelíte o vaše zážitky cez komentáre a fotografie!!

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “CYKLOBUS”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *