anooo
anoo
anoooo
lesné ovocie
anooo
anoo
anoooo
lesné ovocie
Full Screen

Lekváriky varím z rôzneho druhu ovocia, ktoré pestujeme na našom pozemku. Všetko čo u nás rastie je pestované na princípoch permakultúry, čisto, bez akejkoľvek chémie. Lekváre varím  tradičnou metódou, varenie do zhustnutia,bez použitia pektínov a väčšinou aj bez cukru. Tradičné postupy niekedy obohacujem o naše bylinky  alebo namiesto cukru sladím našim hroznovým muštom, hruškami, alebo sladkými odrodami jabĺk, ktoré majú vysokú cukornatosť . Jabĺčka, ktoré sú v lekvároch pochádzajú zo starých odrôd.  Varím lekváre tradičné: marhuľový, slivkový, jablkový, černicový ap., ale zároveň sa snažím , aj keď tradičnou metódou varenia lekváru, kombinovať aj iné typy ovocia a byllín. Vzniká tak zaujímavá chuť a zvýrazňujú sa liečivé účinky ovocia. Tak vznikli lekváre: černicový s aróniou, bazový s levanduĺou, jablkový s jostou, jablkový s tmavým hroznom alebo jablkový krém s karobom a tekvicovými semienkami.

Informácie o výrobcovi

Žijem v krásnom prírodnom prostredí Katarínskej Huty, kde z čistých produktov ( v bio kvalite) našej lesnej záhrady a z darov prírody varím lekváriky tradičnou metódou tak, ako lekvár varili naše babičky. Lekváriky tak majú  silnú chuť ovocia. Snažím sa o ich spracovanie s ohľadom na životné prostredie, nielen pestovaním ovocia, ale aj napr. recykláciou sklenených obalov, kartónových štítkov ap..

Predajné miesto:
Priamo u výrobcu po predchádzajúcej dohode.

Ďalšie predajné miesta:

Trhy v mestách a obciach: Lučenec, Banská Štiavnica ( Vianočný jarmok v Banskom múzeu a Festival kumštu a remesiel), Súdovce ( Milý malý trh), Svätý Anton ( pri starom Hostinci), Brhlovce ( pri kamenných obydliach), Bohunice ( pri Vodnom mlyne).

Meno a priezvisko/Názov: Ľudmila Hoffmanová - domáce lekváre
Adresa/Sídlo: Katarínska Huta 473 985 22 Cinobaňa
Telefonický kontakt: +421 950 431 397
+421 905 401 830
E-mail: lijusenka@gmail.com

Adresa: Katarínska Huta, Cinobaňa-Katarínska Huta, Slovensko

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Ľudmila Hoffmanová – domáce lekváre”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *