1! (2)
1! zm
1!!!!!!zm
1!!zm
1!zm
1! (2)
1! zm
1!!!!!!zm
1!!zm
1!zm
Full Screen

Pletiem rôzne odevy, ponožky,čiapky, rukavice. Všetko 100 % ručne. Na tvorbu využívam aj regionálne vzory, vypletám ľudové výšivky, či tkané vzory z oblasti Novohrad, ktoré mi ku nahliadnutiu poskytlo Novohradské múzeum. Väčšinou tieto vzory používam do ručne pletených ponožiek, ale aj do pulóvrov a čiapok. Používam priemyselne spracovávané certifikované priadze, ale aj ručne pradené od priadok, ktoré ovečky aj čisto chovajú tradičným spôsobom a ručne ovčiu vlnu čistia a spracovávajú. Nakoľko som v Novohrade neobjavila priadku, ktorá by spĺňala moju požiadavku na tradičný chov oviec a tradičné spracovávanie vlny bez chémie, túto vlnu beriem od Marcely Nemcovej z oblasti Hont a Jadoli z Moravy- oblasť Valašsko. Ponožky pletiem tradičným spôsobom na piatich ihliciach a do tých z ručne pradnej vlny pri dávam do päty ručne pradené ľanové nite, ktoré pred 50 rokmi upriadla babička .

Ovčia vlna je prírodný, ekologický , čistý a  nedocenený materiál. Výrobky z  nej patria k  najstarším tkaninám. Prvé zmienky o  použití ovčej vlny siahajú až do mladšej doby železnej.

Svojou hrejivosťou má liečivý účinok hlavne pri náznakoch reumatického ochorenia. Každý ovčí vlas je totiž obalený v  lanolíne, ktorý zabraňuje usádzaniu sa baktérií, roztočov a  mikroorganizmov vo výrobkoch.

Výhodou ovčej vlny je, že je to dorastajúci materiál. Kvôli vlne tak nemusí zahynúť žiadne zviera, ba práve naopak, je nutnosťou minimálne raz ročne ich ostrihať

 

Informácie o výrobcovi

Ručnému pleteniu sa venujem viac ako štyridsať rokov, od roku 1977 . V súčasnej dobe najradšej tvorím v našej lesnej záhrade, v nádhernom prírodnom prostredí Katarínskej Huty

Predajné miesto:
Priamo u výrobcu po predchádzajúcej dohode.

Ďalšie predajné miesta:

https://www.sashe.sk/lijusenka

https://www.facebook.com/tvorimsrdcomlijus/

Trhy v  mestách a obciach: Lučenec, Banská Štiavnica ( Vianočný jarmok v Banskom múzeu a Festival kumštu a remesiel), Súdovce ( Milý malý trh), Svätý Anton ( pri starom Hostinci), Brhlovce ( pri kamenných obydliach), Bohunice ( pri Vodnom mlyne).

Môžete ma nájsť aj na rôznych festivaloch, napr. na festivale Pohoda, kde robím workshop „ Pletenie, jóga našich starých mám.

Meno a priezvisko/Názov: Ľudmila Hoffmanová - pletené výrobky z ovčej vlny
Telefonický kontakt: +421 950 431 397
+421 905 401 830
E-mail: lijusenka@gmail.com
Sociálne siete:

Adresa: Katarínska Huta, Cinobaňa-Katarínska Huta, Slovensko

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Ľudmila Hoffmanová – pletené výrobky z ovčej vlny”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *