Lukáš Pelč – Spoznaj remeslá – titulná foto
Lukáš Pelč-Spoznaj Remeslá-titulná foto
Lukáš pelč
lukáš remeslá novohrad
lukáš remeslá
Lukáš Pelč – Spoznaj remeslá – titulná foto
Lukáš Pelč-Spoznaj Remeslá-titulná foto
Lukáš pelč
lukáš remeslá novohrad
lukáš remeslá
Full Screen

Pozývame Vás na spoznávanie remesiel z Novohradu s Lukášom Pelčom, ktorý Vám ukáže najznámejšie remeslá nášho krásneho regiónu.

 

V prvom videu sa dozviete viac o malej rodinnej Farme lavella, ktorá sa venuje výrobe syrov a mliečnych výrobkov z vlastného chovu. Pán Kukučka Vám predstaví jeho výrobky z dreva. A  Lukáš zavíta aj k pani Mitterovej, ktorá sa venuje medovníkarčeniu už od roku 2011.

 

V druhom videu Vám Lukáš predstaví rodinnú reštauráciu, ktorá si zakladá najmä na jedálnom lístku pozostávajúcom najmä z tradičných jedál z Novohradu. Nahliadnete aj do rodinného podniku, ktorý prevádzkuje chov ošípaných a oviec. Z vlastného chovu vyrábajú mäsové výroky od výmyslu sveta.

 

 

V ďalšom videu Vás Lukáš prevedie výrobou piva a kváskového pečiva  v miestnej pivárni a pekárni Franz.

 

V poslednom videu navštívi Lukáš ďalších štyroch remeselníkov, ktorí sú zároveň držiteľmi ochrannej značky Regionálny produkt Novohrad. Zavítame k manželom Kováčikovcom, kde sa pán Róbert sa venuje kovorytectvu a gravírovaniu nožov a pani Erika vyrába výrobky z kože. Ďalej nahliadneme s pánom Gajdošom do tajov včelárstva. Nakoniec sa dozviete čo všetko je možné vyrobiť z chilli papričiek.

 

Tento projekt bol financovaný z finančnej podpory BBSK.

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Spoznaj remeslá z Novohradu”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *