Kategórie:

V novohradských vrchoch, sa 2.októbra v roku 1867 narodila naša národná umelkyňa Božena Slančíková. Strávila tu 42 rokov svojho života. Svoje umelecké meno Timrava si zvolila od názvu neďalekej studničky. Od jej rodného domu Vás k nej povedie literárne orientovaný Timravin náučný chodník.
Na okruhu dlhom 10 km sa zoznámite s prostredím, v ktorom Timrava vyrástla, žila aj písala. Pôjdete miestami, kadiaľ aj jej kroky najčastejšie viedli. Trojstranné infopanely Vám priblížia Timravin životný príbeh, jej „cestu ku sláve“, prečo je považovaná za „zázrak z novohradských vrchov“ aj veľa iného o nej a tomto kraji. Spoznáte aj miesta, kde tvorila svoje najznámejšie diela.

Okrem historických súvislostí, či vybraných receptov z „Timravinej kuchyne“ sa na paneloch zoznámite aj s miestnou flórou a faunou. Na fare – v rodnom dome a Múzeu B. S. Timravy, kde náučný chodník začína aj končí, sa nachádza stála výstava venovaná Timrave.

Ak hľadáte pokojné útočisko v kombinácii s krásnou prírodou novohradských lazov tak objavovanie  Timravinho náučného chodníka je pre Vás vhodnou voľbou.

Timravin náučný chodník

Polichno, Slovensko

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Timravin náučný chodník”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *