20190318_070604zm
IMG_7903zm
IMG_7905zm
20190318_070604zm
IMG_7903zm
IMG_7905zm
Full Screen

Pani Veronika Sanislová z Reštaurácie AVION sa koncom roka 2018 zapojila do výzvy o udelenie značky „ Regionálny produkt NOVOHRAD“. Počas vianočných trhov sa už ako úspešná držiteľka certifikátu prezentovala so svojimi chutnými maškrtami.

Kapustník je sladký kapustový koláč, pripravovaný podľa tradičnej receptúry. Sanislovci ho pripravujú vo svojej prevádzke výlučne ručne, z prevažne regionálnych surovín. Na prípravu používajú suroviny, ktoré boli dostupné v kuchyni našich starých mám, pričom receptúra pramení z tradičnej kuchyne Novohradu. Kapustníky boli v minulosti tradičným pečivom a nechýbali takmer v žiadnej domácnosti. „ Dnes skoro vymizli zo súčasných kuchýň a preto sa snažíme oživiť túto tradíciu v našej prevádzke výrobkom,  ktorý by prezentoval Novohrad a najmä Zlatú uličku v Lučenci a preto aj názov „Zlatý uličník“.

„Sme malá rodinná reštaurácia, nachádzajúca sa v centre Lučenca,  v „našej“ Zlatej uličke. Pôsobíme neptretržite od roku 2001. Našim zákazníkom ponúkame domácu kuchyňu predovšetkým z regionálnych surovín, preto sme s nadšením uvítali projekt „Regionálny produkt NOVOHRAD“ a sme hrdí na to, že sme sa vďaka našim kapustníkom „Zlatý uličník“ stali jeho súčasťou. V budúcnosti by sme radi pokračovali v udržiavaní tradícií a priniesli na trh ďalšie zabudnuté tradičné výrobky s regionálnym označením“.

Predajné miesto

Reštaurácia AVION, Zlatá ulička, Lučenec

priamo u výrobcu

Meno a priezvisko/Názov: Veronika Sanislová - Kapustníky Zlatý uličník
Adresa/Sídlo: AVION - Reštaurácia a jedáleň, Zlatá ulička, Lučenec, Slovensko
Telefonický kontakt: +421 904 499 355
E-mail: sanislo.ladislav@gmail.com

Adresa: AVION - Reštaurácia a jedáleň, Zlatá ulička, Lučenec, Slovensko

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Veronika Sanislová – Kapustníky Zlatý uličník”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *