ZHZD_Župné trhy LC_Plagát A3 RGB_01
ZHZD_Župné trhy LC_Plagát A3 RGB_01
Full Screen

Nakupujte od miestnych – ŽUPNÝ TRH V LUČENCI

 

Miestni producenti a farmári sa vďaka podpore Banskobystrického samosprávneho kraja vyberú medzi vás na ŽUPNÝ TRH. Priamo na námestí si rozložia svoje stánky a naplnia ich rozmanitými lokálnymi výrobkami tradičnej remeselnej výroby a lahodnými produktmi miestnych fariem.

Župné trhy podporujú regionálnych remeselných výrobcov, malých pestovateľov a chovateľov v rámci Banskobystrického kraja a vytvárajú nový prezentačný a predajný priestor. Tak pomáhajú zviditeľniť a priblížiť ich prácu, rozmanité príbehy a život, ktorý zasvätili zachovávaniu odkazu predkov mladším generáciám.

 

Dátum konania: 17.6.2022 (piatok) v čase od 10.00 hod do 20.00 hod

Miesto konania: Lučenec – Námestie republiky

 

Chýbať nebudú ochutnávky ani originálne výrobky, ktoré tvoria miestni ľudia z Banskobystrického kraja s láskou, z lokálnych surovín a s ohľadom na zachovávanie tradícií.

Atmosféru podujatia spríjemní a podčiarkne sprievodný program – vystúpenie detského folklórneho súboru a tvorivé dielne.

Sprievodný program:

10:00 – 12:00   Výroba sviečky

13:00 – 15:00    Výšivka krivou ihlou

15:00 – 16:00   DFS RADOSŤ a folklórny súbor IPEĽ pod vedením Marcely Janštovej

16:00 – 16:30   Odovzdávanie certifikátov

Zmena programu je vyhradená.

 

Spoznajte regionálnych producentov z Banskobystrického kraja, pokochajte sa krásou jedinečných lokálnych výrobkov a nechajte sa prekvapiť chuťou a vôňami výnimočných regionálnych špecialít.

Príďte na Župné trhy a zoberte aj priateľov, príbuzných a známych, aby sa krása tradičných remesiel a kvalita miestnych farmárskych výrobkov šírila ďalej.

 

Župné trhy vám prináša: Banskobystrický samosprávny kraj, Rozvojová agentúra BBSK, Regionálne pulty, Mesto Lučenec, OOCR TNaP, Regionálny produkt Novohrad

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Nakupujte od miestnych – ŽUPNÝ TRH V LUČENCI”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *