jeleň10-ruja-2017
AB LAZ_ dobytok
AB LAZ_Ubytko
líška17_AB LAZ
včelárik
AB LAZ_výhľad 2
AB LAZ_kone
_DSR6938
AB LAZ 2
dobytok_AB LAZ
jeleň10-ruja-2017
AB LAZ_ dobytok
AB LAZ_Ubytko
líška17_AB LAZ
včelárik
AB LAZ_výhľad 2
AB LAZ_kone
_DSR6938
AB LAZ 2
dobytok_AB LAZ
Full Screen

Zažiť krásu nedotknutnej prírody v okolí obcí Ábelová aj Polichno a na okolitých lazoch, túlať sa po turistických chodníkoch alebo si vychutnať jazdu na koni – to všetko Vás čaká ak nás navštívite.

Okolitá príroda poskytuje nielen balzam pre dušu a únik z každodennej rutiny, ale aj podmienky pre rôzne druhy turistiky, nielen klasickej, ale aj agroturistiky či cykloturistiky. Cesty v okolí Ábelovej sú nové, s perfektným povrchom, vhodné aj pre korčuliarov na kolieskových korčuliach, kolobežkách a podobne. Nové asfaltové koberce  sa dokončili vďaka veľkej pomoci BBSK, len v tomto roku.

Ak ste priaznivcami poľovačky alebo jazdy na koni v pohorí Ostrôžky tak návšteva u nás bude to “ pravé orechové “ .

V ponuke sú pre návštevníkov rôzne typy ubytovania.

Horáreň u grófa Forgáča je viac ako 120 ročná stavba na samote uprostred prírody. V tejto unikátnej kamennej stavbe sa môžete ubytovať v podkroví. Ponúkame Vám možnosť jazdy na koni alebo využitia poľovníckeho revíru.

Pre náročných hostí je v ponuke Privátny ranč. Pod týmto názvom sa ukrýva luxusný staroábelovský gazdovský dom. Máte tu taktiež možnosť wellnesu, sauny, využitia záhradného krbu s altánkom ale aj športového vyžitia.

Ďalšími možnosťami poskytujúcimi ubytovanie je Poľovnícky domček v Ábelovej, apartmány na abelovských lazochStarogazdovská samota na Nedelišti. Celková kapacita ubytovania je cca 45 osôb.

Medzi hlavné činnosti AB LAZ  patrí chov mäsových typov oviec a hovädzieho dobytka. Hlavným cieľom je produkovať zdravé zvieráta v biokvalite, hoci si to vyžaduje vyššie náklady.

Medzi druhy dobytku, ktoré chováme patrí  Dobytok Highland a Charolais a naše klasické plemeno – Slovenský strakatý dobytok.

Vďaka riedkemu osídleniu oblasti je v poľovníckom revíri úplný pokoj, poľuje tu minimálny počet poľovníkov. Vďaka ekologickému poľnohospodárstvu stúpa celoročne počet zajacov a bažantov a stavy jelenej zveri a diviakov sú nadpriemerne vysoké.

Vďaka tomu a aj pokoju v revíri tu máme aj všetky druhy našich dravcov (ktoré prísne chránime).

V prípade záujmu sú k dispozícii jazdecké vychádzky na nami obhospodarovanej ploche o rozlohe viac ako 4 000 ha.

Kúsok z atmosféry u nás môžete načerpať aj prostredníctvom nasledujúceho videa :

 

Ak túžite zažiť „cestovný pokoj“, radi Vás privítajú v čarokrásnom prostredí abelovských lazov!

Bližšie informácie nájdete webe : https://www.ablaz.sk/

 

 

 

 

 

 

 

 

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “AB LAZ”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *