Obraz 041 (003)
ubytovanie_Polichno
medové týždne Polichno
Obraz 099
Obraz 041 (003)
ubytovanie_Polichno
medové týždne Polichno
Obraz 099
Full Screen
(2 recenzie zákazníkov)

Viete kde môžete zažiť Medové týždne? V malebnej dedinke Polichno u manželov Schonovcov. Presťahovali sa sem z Banskej Bystrice a založili si to včeliu farmu.

Začiatky, tak ako to už býva, neboli pre nich vôbec jednoduché. V tom čase sa stala pre nich najväčšou výzvou  otázka umiestnenia včelstva. Pomohla im však náhoda.

Reagovali sme na inzerát v časopise, o predaji gazdovského domu v obci Políchno, ktorý sa nachádza 15 km od Lučenca, ale aj 7 km od Divína pri Ružinskej priehrade, ktorý bol pre nich neodmysliteľnou súčasťou letných, víkendových pobytov v zahrádkarskej osade, kde dodnes vlastnia záhradu.

Políchno je v neposlednom rade aj známe, ako rodisko spisovateľky, Boženy Slančíkovej Timravy, ktorá tu žila a tvorila podstatnú časť svojho života.

A tak sa mohli naplno venovať tejto našej záľube. Postupne si osvojovali včelársku terminológiu a technológiu, tak sme aj následne zväčšovali počty včiel. Na ďalší rok, po úspešne prezimovaných prvých 7 rodinách, sme zazimovali 12 rodín, potom 20 rodín, nasledovalo 26 a 30 rodín, až na súčasných 85 rodín.

Tak ako zväčšovali počty včiel a rástla produkcia medu, popri mede sme začali spacovávať propolis, peľ, ale aj vosk. Na týchto základoch vznikla v roku 2008  včelia farma “Medové týždne”.

V súčastnosti sa nachádzajú v  ponuke, rôzne druhy medov, ako napríklad kvetový, repkový, pastovaný, lipový, lesný a pod., ale aj sviečky z včelieho vosku či včeliu kozmetiku.

Manželia Schonovci poskytujú ubytovanie v kamennom domčeku na Polichne, takže ak by ste si mala chuť predĺžiť si pobyt ste vítaní.

Viac o Medových týždňoch sa dozviete tu : http://www.medove-tyzdne.sk/

 

2 recenzie k Medové týždne – Polichno

  1. Alica

    Ak chcete zažiť úplný reset od civilizácie, treba rozhodne zažiť ubytko na včelej farme, dozviete sa veľa o včelách, výrobe medu, vyčistite si hlavu a musíte si to tu zamilovať ♥️

  2. Mária

    Naozaj rozprávkový reset bez civilizacie + bicykel.

Pridať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *