Vinárstvo Csernus 3
Vinárstvo Csernus 1
Vinárstvo Csernus 2
Vinárstvo Csernus 3
Vinárstvo Csernus 4
Vinárstvo Csernus 5
Vinárstvo Csernus 6
Vinárstvo Csernus 7
Vinárstvo Csernus 8
Vinárstvo Csernus 9
Vinárstvo Csernus 10
Vinárstvo Csernus 3
Vinárstvo Csernus 1
Vinárstvo Csernus 2
Vinárstvo Csernus 3
Vinárstvo Csernus 4
Vinárstvo Csernus 5
Vinárstvo Csernus 6
Vinárstvo Csernus 7
Vinárstvo Csernus 8
Vinárstvo Csernus 9
Vinárstvo Csernus 10
Full Screen
Kategórie:

Vinárstvo Csernus

 

Rodinné vinárstvo a vinohrady Csernus sa rozprestierajú v južnej časti stredoslovenskej vinohradníckej oblasti nad obcou Vinica, nachádzajúcej sa južne od krásnej vulkanickej hory Stráž.

 

Karol Csernus spoločne so svojim synom Karolom mladším pracujú na tom, aby sa v ich vínach nachádzali chute a arómy unikátnych darov prírody, okorenené mineralitou získanou z podložia. Vína tvoria už dlhé generácie, aj to svedčí o tom, že zachovávajú rodinnú tradíciu v obci Vinica, v ktorej žijú už viac než 400 rokov.

Rod Csernusovcov má dokonca šľachtický pôvod o čom svedčí aj rodinný erb, ktorý je vyobrazený aj na fľaškovaných vínach rodinného vinárstva. To, že predkovia tohto rodu mali titul šľachtica dokazuje šľachtický list s erbom od I. Lipóta zo 14.-teho februára roku 1652 pre bratov Juraja, Bálinta a Jána Csernusovcov a Jurajových synov, Andreja a Štefana.

Hora Stráž, južne od ktorej sa rozprestiera vinárstvo a vinohrady, je milióny rokov starý vulkán, ktorý je v súčasnosti neaktívny. Obsahuje množstvo rozličných hornín, ako napríklad granit, andezit, tuf, stuhnutú magmu a stopy železnej rudy. Ešte v časoch, keď tu bolo prítomné more sa na povrchu vytvorila žltastá vrstva morských sedimentov, v ktorej vytvorili uhynuté rastliny a živočíchy vápencovú vrstvu. Korene viniča častokrát prechádzajú cez vápencové vrstvy, čím zabezpečujú vínam ohnivú príjemnú kyselinu a vulkanické prostredie im prináša bohatú mineralitu.

Vinohrady sú umiestnené v obci Vinica v rodinnom kruhu. Vinárstvo vyrába 15 druhov vín, prevažne biele odrody, ale v ponuke nájdete aj ružové víno, víno Schiller a v najlepších ročníkoch vyrábame aj červené víno. Pestrá paleta odrôd je v zastúpení Pesecká Leánka, Veltlínske zelené, Rizling vlašský, Rulandské biele, Chardonnay, Battonage Chardonnay, Bianca, Rizling vlašský na januárový zber. Rosé Cuvée pripravujú zo štyroch rôznych odrôd: z čistého muštu André, Zweigeltrebe, Alibernetu a Frankovky modrej 3 hodinovou maceráciou šupiek v mušte. Z rovnakých odrôd pripravujú aj Schiller Cuvée, ktorý sa maceruje 48 hodín. Škála červených vín je doplnená o Rulandské modré, Frankovku modrú a Cabernet Sauvignon.

Filozofiou rodiny Csernus je výroba kvalitného vína a maximálna snaha vyhovieť najnáročnejším požiadavkám zákazníka. Práve preto sa výroba vína začína starostlivosťou o vinič. Nám vinárom prislúcha dôležitá úloha – zachovať vo vínach čo najviac chutí, ktoré vytvorila sama príroda a následne ich sprostredkovať našim zákazníkom v čo najpríjemnejšej forme. Aj z toho dôvodu používame výlučne len divoké kvasinky, ktoré sa tvoria na šupkách hroznových bobúľ, na strapcoch a neskôr reagujú s bakteriálnou kultúrou v pivnici. Takto vznikajú unikátne arómy a chute počas vyzrievania, ktoré odzrkadľujú znaky ročníka. Obsah síranov udržujeme na minimálnej úrovni.

Vína Csernus balíme do fliaš najvyššej kvality, pri ktorých korkové zátky značky Lafite, ktoré zabezpečia v priemere 15 ročnú archiváciu a podporia dokonalý proces vyzrievania vo fľaši.

Meno a priezvisko/Názov: Vinárstvo CSERNUS
Adresa/Sídlo: Pivnica CSERNUS, Vinica, Slovensko
Telefonický kontakt: Karol Csernus : +421 905 457 685
Karol Csernus ml. : +421 917 336 173
E-mail: info@csernus.sk
Web: Navštíviť web
Sociálne siete:

Adresa: Pivnica CSERNUS, Vinica, Slovensko

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Vinárstvo Csernus”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *