Rodinné vinárstvo Ďurík 2
Rodinné vinárstvo Ďurík 1
Rodinné vinárstvo Ďurík 2
Rodinné vinárstvo Ďurík 3
Rodinné vinárstvo Ďurík 4
Rodinné vinárstvo Ďurík 5
Rodinné vinárstvo Ďurík 6
Rodinné vinárstvo Ďurík 2
Rodinné vinárstvo Ďurík 1
Rodinné vinárstvo Ďurík 2
Rodinné vinárstvo Ďurík 3
Rodinné vinárstvo Ďurík 4
Rodinné vinárstvo Ďurík 5
Rodinné vinárstvo Ďurík 6
Full Screen
Kategórie:

Vinárstvo Ďurík

 

Rodinné vinárstvo Ďurík sa nachádza na juhu stredného Slovenska, v údolí medzi hraničnou riekou Ipeľ a úbočiami Krupinskej planiny teda v HONTE v Opatovskej Novej Vsi.

 

Vinohradnícko vinárska rodinná firma, ktorá vznikla v roku 1995, ako „ následníčka“ po zrušenom výskumnom vinohradníckom a vinárskom ústave. Na kraji obce Opatovská Nová Ves, v strede 25 ha areálu nájdete na jednom mieste „všetko“ – vinohrady, vínnu pivnicu, penzión, ovocné sady, lúku, športový rybník, ihriská – paintball, lukostrelba a tiež náš dom – rodinné sídlo Ďuríkovcov.

Cieľom rodiny Ďuríkovej bolo spojiť záľubu so živobytím. A tak sa aj stalo. Na začiatku to boli viničové sadenice. Na ich výrobu potrebovali množiteľské materiály a tak vysadili podpníkové vinohrady na ploche 6 ha a samozrejme ušľachtilé, rodiace vinohrady na ploche 16,9 ha. Vysadili sa skoro všetky odrody registrované v listine povolených odrôd pre Slovenskú republiku. „Na malej ploche veľa odrôd “. Vinárstvo je zároveň aj jedným z popredných výrobcov a predajcov viničových sadeníc na Slovensku. Široká škála odrôd dáva ich malému rodinnému vinárstvu veľké možnosti výberu vín pri degustáciách.

Vinohrady Stredoslovenská vinohradnícka oblasť, Modrokamenský región, obec Opatovská Nová Ves hon Malá Čemerica a Veľká Čemerica a obec  Želovce hon Terasy sú ich Terroirom pre vinohrady. Vinohrady máme zaradené do integrovanej produkcie pestovania viniča čo znamená, že hrozno je dopestované v zásadách ekologického prístupu k životnému prostrediu.

Dôraz sa kladie na oblasť Poiplia, ktorá patrí k najčistejšiemu, najekologickejšiemu územiu na Slovensku. Územie okresu Veľký Krtíš sa rozkladá na dvoch geomorfologických jednotkách a to Ipeľskej kotline a Krupinskej planine. A práve Krupinská planina a Poiplie sa stali centrom záujmu skupiny prírodovedcov, ktorí chcú dokázať jedinečnosť tohto územia a povýšiť ho na vyšší stupeň ochrany a to vytvorením chránenej krajinnej oblasti na danom území.“

Vinárstvo Ďurík sa zaoberá výrobou a predajom kvalitných akostných odrodových vín, vín s prívlastkom archívnych vín. Na výrobu vína využívajú hrozno  z vlastnej produkcie z vinohradov vo Veľkom Krtíši, Želoviec a Opatovskej Novej Vsi. Na výber máte zo širokej škály bielych vín: Rizling rýnsky a vlašský, Veltlín zelený, Tramín červený, Rulandské šedé, Chardonnay, Pálava, Devín, Pesecká leanka, Bianka a Sauvignon. Z červených vín sú to: Frankovka modrá, Svätovavrinecké, André, Cabernet sauvignon, Rulandské modré, Alibernet a Nero.

Víno rodinného vinárstva Ďurík je na Slovensku jedinečné. Priaznivá klíma a železito-piesočnaté pôdy nášho regiónu majú priaznivý vplyv na vôňu a chuť vína. Šetrné spracovanie a dôkladné výrobné procesy robia ich víno výnimočným. O kvalite Vás však najlepšie presvedčí víno samo, preto keď ochutnáte, pochopíte viac, ako keby ste čítali 1000 slov.

Meno a priezvisko/Názov: Rodinné vinárstvo Ďurík
Adresa/Sídlo: Opatovská Nová Ves 222, 99107 Slovensko
Telefonický kontakt: +421 905 385 007
E-mail: info@vinohradnictvo.sk
Web: Navštíviť web
Sociálne siete:

Adresa: Opatovská Nová Ves 222, Opatovská Nová Ves, Slovensko

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Vinárstvo Ďurík”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *